Gwarancja, serwis zerowy, regulacja biegów, wsparcie – przydatne informacje po zakupie Plumbike’a
Pamiętaj: W razie jakichkolwiek pytań możesz się z nami skontaktować poprzez >>>formularz WSPARCIA
GWARANCJA I PRZEGLĄD ZEROWY
Rowery Plumbike zakupione w naszym sklepie są produktami nowymi i nieużywanymi.
Po upływie ok. 6-10 tygodni od daty otrzymania roweru wykonać przegląd zerowy, który jest pierwszą i podstawową regulacją roweru. Niektóre rowery wymagają przeprowadzenia serwisu zerowego wcześniej w zależności od intensywności użytkowania. Serwis zerowy gwarantuje dwuletnią gwarancję. Rower, który nie przeszedł serwisu zerowego obowiązuje roczna gwarancja. Serwisu zerowego można dokonać w siedzibie firmy Plumbike. Koszt takiego serwisu to 50 zł. Każdy Klient, który nie ma możliwości dostarczenia roweru do naszego serwisu może posiłkować się dowolnym serwisem rowerowym w okolicy swojego miejsca zamieszkania.
Serwis zerowy wykonany w dowolnym punkcie serwisowym musi być potwierdzony pieczęcią i podpisem w karcie gwarancyjnej oraz uwzględniać: – ogólne oględziny roweru; – kontrolę i ewentualną regulację hamulców (stan klocków); – kontrolę i ewentualną regulację przerzutek; – kontrolę i ewentualną regulację luzów łożyska widelca; – kontrolę i ewentualną regulację luzów suportu, piast i pedałów; – kontrolę połączeń skręcanych – korby, pedały, wsporniki kierownicy, dźwignie hamulców, siodełko; – kontrolę szprych, ewentualnie centrowanie kół; – kontrolę stanu łańcucha i ewentualny jego naciąg; – kontrolę ogumienia (ciśnienie i zużycie opon)
MONTAŻ ROWERU DOSTARCZONEGO W MAŁYM KARTONIE
MONTAŻ ROWERU DOSTARCZONEGO W DUŻYM KARTONIE
Do klientów indywidualnych wysyłamy rowery w dużych kartonach, w których rower jest już niemal całkowicie złożony. Wystarczy wyprostować kierownicę i dokręcić pedał.
Niektórzy z naszych dystrybutorów preferują jednak wysyłkę rowerów w małych kartonach, dlatego stworzyliśmy instrukcję, która pozwoli samodzielnie poradzić sobie z jego montażem.
REGULACJA BIEGÓW I CHARAKTERYSTYKA PIASTY PLANETARNEJ
Użyte w naszych rowerach przerzutki planetarne renomowanej firmy Shimano, ukryte w piaście tylnej, wpływają nie tylko na estetyczny wygląd roweru, ale także dzięki zabudowaniu wszystkich widocznych elementów są w zdecydowanie mniejszym stopniu narażone na uszkodzenia oraz wpływ warunków atmosferycznych. Piasty planetarne wydają charakterystyczny dźwięk cykania – zupełnie naturalny dla zapadek pracujących w piaście jako 'wolnobieg’. Odgłos ten może być różny na każdym biegu, a ich zmianie towarzyszyć dźwięk stuknięcia. Gdyby coś cię zaniepokoiło przy zmianie biegów zapoznaj się z prostą instrukcją sprawdzenia i ewentualnej regulacji biegów.
Regulacja 3-biegowej przekładni: 1. Stań przy rowerze i ustaw manetkę na drugi bieg. 2. Spójrz na tylne koło po prawej stronie, gdzie znajduje się zewnętrzny mechanizm a na nim wskaźnik ustawienia przerzutek – dwie białe kreski. Żółta kreska na wskaźniku powinna leżeć między dwiema białymi kreskami. 3. Jeżeli żółta kreska nie znajduje się między białymi kreskami na 2 biegu piasta wymaga regulacji. Należy wziąć klucz nr 10 i przy mechanizmie przerzutek poluzować nakrętkę od strony linki. Następnie po poluzowaniu nakrętki należy pokręcić śrubą regulacyjną w prawo bądź w lewo, aż żółta kreska znajdzie się pomiędzy białymi. 4. Jeżeli żółta linia jest między białymi należy dokręcić poluzowaną nakrętkę i przerzucić bieg od jeden do trzy. 5. Następnie ponownie zmień bieg na drugi i sprawdź czy położenie linii nie uległo zmianie – jeśli tak, powtórz czynność z punktu 3 i ponownie przerzuć bieg od jeden do trzy aby uzyskać położenie żółtej linii pomiędzy białymi. 6. Od tego momentu biegi powinny funkcjonować prawidłowo.
Regulacja 7-biegowej przekładni: 1. Stań przy rowerze i ustaw manetkę na czwarty bieg. 2. Spójrz na tylne koło po prawej stronie, gdzie znajduje się wskaźnik ustawienia przerzutek ( szukaj wskaźnika w małym okienku na obudowie piasty pomiędzy tylnym widelcem a łańcuchem)– to dwie żółte krótkie kreski. Sprawdź czy na 4 biegu kreski idealnie pasują do siebie tworząc jedną dłuższą żółtą linie. 3. Jeżeli kreski nie tworzą jednej linii rower wymaga regulacji. W tym celu należy przejść do manetki znajdującej się na kierownicy i delikatnie odciągnąć nakrętkę regulującą wychodzącą z manetki przy lince zmiany biegów, a następnie przekręcić w prawo lub w lewo co pozwoli na ustawienie żółtych kresek. (najlepiej zrobić to na początek małym obrotem w jedną stronę np. w lewo aby zorientować się o dobrym kierunku regulacji). 4. Dla sprawdzenia poprawności regulacji manetkę zmiany biegów przerzucić energicznie od biegu jeden do siedem. 5. Wrzuć ponownie na czwarty bieg i sprawdź jakie jest położenie kresek mających tworzyć jedną linię. 6. Powtórz czynności z punktu 3 do 5 aż kreski będą tworzyły jedną linię. 7. Od tego momentu biegi powinny funkcjonować prawidłowo.
PRAWIDŁOWY MONTAŻ KOSZYKA ROWEROWEGO
Zaleca się dokonywanie przeglądów roweru przynajmniej raz na sezon co pozwoli zapewnić jego sprawność oraz bezpieczeństwo. Zapewniamy dostępność części do naszych rowerów oraz służymy pomocą techniczną.
Pamiętaj: W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami poprzez >>>formularz WSPARCIA
Zastanawiasz się, który rower najlepiej będzie pasował nie tylko do Twojej osobowości, ale także potrzeb? Poniżej znajdziesz porównanie naszych męskich modeli RIDER To rower idealnie przystosowany zarówno do miasta jak i do terenów podmiejskich. W Riderze styl idzie w parze z wygodą. typ beach cruisermiejski/ podmiejskirama aluminiowa COMSHAPE waga około 15kgdostosowany do wzrostu 155cm-180cm (+/-) Jadąc […]
Zastanawiasz się, który rower najlepiej będzie pasował nie tylko do Twojej osobowości, ale także potrzeb? Poniżej znajdziesz porównanie naszych damskich modeli – La Donna i Donatella. LA DONNA Jeśli cenisz sobie zarówno piękno jak i wygodę, uwielbiasz długie wycieczki poza miastem, ale chętnie stawiasz czoło również miejskim wyzwaniom – rower La Donna jest właśnie dla […]
Hamulce rolkowe uważane są za bezawaryjne, wyróżniają się odpornością w każdych warunkach atmosferycznych. Cały system hamowania znajduje się w środku piasty. Ten typ hamulców najczęściej spotykany jest w rowerach miejskich. Do zalet należy na pewno to, że hamulec jest szczelnie zamknięty, jest więc odporny na piasek czy inne zanieczyszczenia. Do wad należy m.in. to, że […]