Rowery miejskie damskie zostały zaprojektowane aby wygodnie można było na nich pokonywać miejskie ścieżki rowerowe. Dojazd do pracy jest wygodny i przyjemny. Jednocześnie jest to okazja do regularnego uprawiania sportu każdego dnia Szczególnie jest to ważne dla osób, które dużo pracują i nie mają czasu na wygospodarowanie dodatkowego czasu na uprawianie sportu. Z takiego rozwiązania korzystają także mamy, które mają małe dzieci. W dodatkowym foteliku mogą zawieźć dziecko do przedszkola i dalej pojechać do pracy.
Dojazd do pracy rowerem miejskim damskim
Niektórzy pracodawcy myśląc o rowerzystach zatrudnionych w firmie przygotowali miejsca na przechowywanie rowerów i możliwość przebrania się przed i po pracy w specjalnym pomieszczeniu. Moda na dojazd do pracy rowerem szczególnie w dużych miastach jest coraz bardziej popularna. Miasta myśląc o rowerzystach rozbudowują ilość i długość ścieżek rowerowych. W Internecie dostępne są mapy tras rowerowych z różnych miast. Ekologia i uprawianie zdrowego trybu życia sprawiły, że rower miejski damski stał się popularnym środkiem transportu. W dużych miastach wiele osób rezygnuje z posiadania samochodu i jeździ rowerem.
Dzięki ścieżkom rowerowym dojazd do centrum rowerem często zajmuje mniej czasu niż samochodem. Utrzymanie samochodu, koszt paliwa i ubezpieczeń sprawiają, że samochód jest coraz droższym środkiem transportu. Rower miejski damski i męski szybko się zwraca i nie generuje w przyszłości dodatkowych kosztów. Ponadto zwolennicy ekologicznych rozwiązań reklamują rower jako ekologiczny środek transportu. Coraz większe zanieczyszczenie środowiska sprawia, że wiele osób negatywnie postrzega korzystanie z samochodów spalinowych w miastach. Niektóre miasta takie jak Kraków wprowadziły Strefę Czystego Transportu, którego celem jest ograniczenie wjazdu do centrum miasta starszych samochodów z silnikami diesla, benzynowymi, oraz LPG.
Ochrona środowiska i większa popularność rowerów miejskich damskich
Celem wprowadzenia strefy jest ograniczenie wjazdu do centrum samochodów, których emisja spalin jest największa. W Krakowie także w celu poprawienia jakości powietrza od ponad dwóch lat obowiązują przepisy całkowicie zakazujące używania paliw stałych do ogrzewania. Zakaz obejmuje także palenie drewnem w kominkach. Początkowo obszar jaki obejmował zakaz dotyczył tylko Krakowa, radni jednak myślą o rozszerzeniu go dalej. Z podobną sytuacją możemy niebawem spotkać się w innych miastach. Dlatego tak ważne jest ograniczanie emisji spalin i wybieranie rozwiązań, które ograniczą zanieczyszczenie środowiska. Dlatego wiele miast od lat inwestuje spore środki finansowe w ścieżki rowerowe, aby zamienić samochody na rowery miejskie damskie dla kobiet i męskie dla mężczyzn.